کلید واژه ها:  ­فاکس،ارسال،دریافت،کامپیوتر،ارسال فاکس با کامپیوتر،دورنگار،ویروس,fax  چگونه ویروس بوت را حذف کنیم؟ حذف ویروس بوت ، حذف ویروس boot.exe 

www.zibaweb.comسایت زیبا وب ،  سایت مفید برای ایرانیان 

 

مطالب اين صفحه :

 بر خي ويروس هاي خطرناك را بشناسيم            ---   كامپيوتر شما  كار  فاكس را هم انجام مي دهد(ارسال فاکس با کامپیوتر)      --  چگونه ویروس سالدوست (حرف harf) و اتوران را از کامپیوتر و فلاش خود ، حذف کنیم ؟

چگونه به وسیله کامپیوتر فاکس ارسال یا دریافت کنیم؟

ویندوز کامپیوتر براي شما  كار فاکس را انجام مي دهد .

به اطلاعاتي مكتوب نياز داريد كه هم اكنون در شهر ديگري دور از محل سكونت شماست . يك دستگاه دورنگار (fax  ) تنها وسيله اي است كه طرف مقابل شما براي ارسال اين اطلاعات دارد و متأسفانه شما دستگاه دورنگار نداريد . چه راهي به نظرتان مي رسد ؟ دستگاه دورنگار دفتر كار يا اداره دوستان و آشنايان ، اداره پست و يا ؟ يك راه مطمئن و كم درد سر ديگر هم وجود دارد ، رايانه خودتان

مايكرو سافت سالها پيش ، هنگامي كه ويندوز 95 را ارائه مي داد ، فكر آن را كرد تنها كافي است يك Fax - Modem داشته باشيد و آنگاه بدون داشتن دستگاه دورنگار براحتي دورنگارهاي خود را دريافت و ارسال كنيد .

Microsoft Fax يكي از اجزاي رايگان ويندوز است كه در نسخه هاي 95 و 98 عرضه مي شود . اين نرم افزار را مـي توانيد در سي دي هاي اصلي (   Original) ويندوز 98 در مسير Tools/ Oldwin95/messagefolder در شاخه intl يا us مشاهده كنيد . در اين مسير فايلي به نام wms.  exe   وجود دارد . براي نصب Windows Messaging آن را اجرا كنيد . حال بايد Microsoft Fax را روي رايانه خود نصب كنيد . نام اين فايل AwFax . exe   است كه در همان مسير قبلي است . پس از نصب و راه اندازي دوباره دستگاه ، مشاهده مي كنيد كه يك ايكن جديد به نام Inbox  روي صفحه Desktop  پديدار شده است .

براي ارسال و دريافت دورنگار مي توانيد از همين آيكن جديد كه در واقع همان Windows Messaging  است ، استفاده كنيد و يا يكي از نرم افزارهاي Exchange  و Outlook كمك بـگيريد ؛  البته اگر بخواهيد دورنگارهـاي خـود را از طـريق

 Ms- Outlook  دريـافت و ارســال كـنيد ، بايــد پـس از نصـب Ms - Fax دوباره Outlook  را روي دستگاه خود نصب كنيد .

 

در اين مجال كوتاه ، تنها Windows Messaging  را بررسي خواهيم كرد . براي كسب اطلاعات بيشترمي توانيد فايل متني Wms-fax.txt را كه درهمان مسير قبلي وجود دارد ، مطالعه كنيد.

وقتي براي اولين بار اين نرم افزار را اجرا مي كنيد ، بايد يك سري تنظيمات اوليه  انجام دهيد . اين نرم افزار مي تواند براي ارسال و دريافت ايميل و دورنگارهاي شما به كار برود . در اين قسمت تنها دورنگار را تنظيم مي كنيم  پس علامت كنارMicrosoft mail  را برداريد و دكمه Next   را بزنيد . مودم شما نشان داده مي شود . امكان اعمال تغييرات و يا معرفي مودم جديد به فهرست مودمها و   نيز در اين بخش وجود دارد . دوباره كليد Next را بزنيد .

صفحه اي كه مشاهده مي كنيد نوع تلفن شما را مشخص مي كند كه همواره روي دورنگار باشد يا به صورت دستي دريافت ، انجام شود . پس از زدن كليد Next نام و شماره تلفن خود را وارد كنيد .

( دقت كنيد در بخش دوم جلوي Fax Number   بايد شماره تلفن خود را بنويسيد . ) دكمه Next   را 3 بار بزنيد و در انتها Finish  را انتخاب كنيد. به Windows Messaging  خوش آمديد . اين نرم افزار بسيار شبيه Outlook  است و ارسال و دريافت دورنگار نيز دقيقاً مشابه ارسال و دريافت ايميل است . بـراي ارسـال يـك دورنـگار كافي است از مـنوي Compose   گزينه New  Fax  را انتخاب كنيد . حال از شما مي خواهد نام خود يا شركتتان را وارد كنيد .اگر با نام پيش فرض  نمايش داده شده موافق نيستيد ، كافي است روي Properties Display  كليك كنيد و مشخصات دلخواه خود را تنظيم كنيد ، آن گاه كليد OK را بزنيد و به پنجره قبلي برگرديد . پس از فشردن دكمه Next   از شما مي خواهد نـام و شماره دورنگار شخص يا شركتي كـه مي خواهيد براي او دورنگار ارسال كنيد ، بنويسيد .نام شخص را در بخش : TO تايپ كنيد . جلوي عبارت : Fax  ، 2 بخش وجـود دارد كه شمـا در بخـش دوم ، شمـاره دورنـگار طرف مـقابل را وارد مي توانيد كنيد . حال با زدن دكمه  Next  به صفحه بعدي برويد .www.zibaweb.com 

 در اينجـادرخواست كنيد يك صفحه رويي (  ( Cover Page پيش از دورنگار شما ارسال شود كه ويژگي هاي اين صفحه را مي توانيد تنظيم كنيد .

مايكروسافت فكس به عنوان جزيي از ويندوز شما مي تواند دورنگار دريافت و ارسال كند و شما را از هزينه يك دستگاه دورنگار بي نياز كند .

در غير اين صورت از خير آن گذشته و NO را انتخاب كنيد . حال دكمه Next  را بزنيد . در اين بخش بايد موضوع دور نگار و متن آن را تايپ كنيد . باز هم دكمه Next را بزنيد . در صورت نياز مي توانيد يك يا چند فايل تصويري هم همراه دورنگار خود ارسال كنيد . درست مثل فايلهاي  الحاقي (Attachments  ) كه همراه ايميل ها ارسال مي شوند . تا همراه خود دورنگار در طـرف گيرنده روي كـاغذ چـاپ شونـد پـس از فـشردن دكـمه N ext همه چيز آماده است .

دكمه Finish  را بزنيد تا دورنگار شما ارسال شود . پيش از آن ، از متصل بودن مودم به خط تلفن و رايانه و همچنين روشن بودن آن مطمئن شويد .

روش ساده تر ديگري هم براي ارسال دورنگار وجود دارد . اگر از منوي start گزينه setting و پوشه Printers را برگزينيد ، مشاهده مي كنيد كه يك پرينتر جديد به نام Microsoft Fax اضافه شده است . يعني شما مايكروسافت فكس را به شكل و در قالب يك پرينتر در تمامي نرمافزارهاي خود در دسترس خواهيد داشت . مثلاً فرض كنيد مي خواهيد يك فايل Dos را كه در محيط Word باز است ، ارسال كنيد . از منوي فايل گزينه Print را انتخاب كنيد . از فهرست پرينترها ، Microsoft Fax را انتخاب كنيد . بقعه مراحل دقيقاً مشابه روش قبلي است . يك كپي از كليه دورنگارهايي كه به هر طريق ارسال مي كنيد ، در فهرست Sent items نرم افزار Windows Messaging  نگهداري مي شود .

و اما براي دريافت دورنگار ، مي توانيد به صورت دستي يا اتوماتيك اين كار را انجام دهيد . ساده تر اين است كه هر گاه قصد دريافت دورنگار داريد ،

 

 

تلفن خود را به صورتي تنظيم كنيد كه خود به خود پس از چند بار زنگ خوردن به صورت خودكار روي دورنگار برود .

 در اين صورت حتي مي توانيد وقتي در منزل نيستيد نيز دورنگارهاي خود را دريافت كنيد . براي اين كار از منوي Tools گزينه Options  را انتخاب كنيد ، پوشه Services   را فعال و گزينه Microsoft Fax   را برگزيـنيد .

دكمـه Properties   را بزنيد ؛ در اين بـخش مي توانيد كليه تنظيمات لازم را براي ارسال و دريافت دورنگارهاي خود انجام دهيد . در حال حاضر پوشه Modem ,  را انتخاب و دكمه Properties  را بزنيد . در قسمت Answer Mode مشخص مي كنيد كه تلفن شما پس از شنيدن چند زنگ روي دورنگار برود . براي اعمال تنظيمات ، دكمه هاي  OK  صفحات باز شده را بزنيد .

حال مي توانيد به طرف مقابل خود اطلاع دهيد كه دورنگار خود را ارسال كند و مشاهده كنيد كه به چه سادگي اين كار انجام مي شود .

مي بينيد ، يك دستگاه دورنگار تمام و كامل در يك قدمي خود داشته ايد و از وجود آن غافل بوده ايد . از اين پس مي توانيد با اطمينان خاطر ، شماره تلفن خود را به عنوان تلفن و دورنگار ( Tele  fax   ) به ديگران بدهيد .

توجه:تنظیماتی برای ارسال فاکس با کامپیوتر باید انجام شود.

برای ویندوز اکس پی مراحل زیر را طی نمایید :


ابتدا بايد تنظيماتي را انجام دهيم
سي دي ويندوز ايکس پي را در سي دي درايو بگذاريد
printers and other Hardwareبه کنترل پانل رفته و روي اين گزينه کليک کنيد
کليک کنيدprinters and faxes در اينجا روي
add faxدر گوشه با لا سمت چپ روي اين گزينه کليک کنيد


ومراحل را دنبال نماييد بعد از نصب يک آيکن فاکس را مشاهده مي کنيد
که با کليک روي آن مي توانيد تنظيماتي داشته باشيد نام اين آيکن فاکس کنسول است مي توانيد در قسمت تولز فاکس کنسول  شماره ارسال کننده و محل ذخيره فاکس هاي رسيده يا ارسال شده و  تعدادزنگ براي فعال شدن فاکس وغيره را تنظيم نماييد
پيشنهاد مي شود تعداد زنگ براي دريافت اتوماتيک فاکس 3 در نظر گرفته و  تيک کزينه اتوم
اتيک را در تنظيمات فاکس کونسول بزنيدwww.zibaweb.com
توجه داشته باشيد که براي دريافت و ارسال فاکس کامپيوتر بايد روشن باشد ومودم به خط تلفن وصل باشد و نيازي نيست که به اينترنت وصل شويد
براي ارسال فاکس در محيط ورد ونامه هاي تايپ شده بايد بعد از تايپ متن
وقرار دادن عکس و غيره از منوي فايل در ورد روي گزينه پرينت کليک کنيد واگر چاپگر داريد بايد فاکس را انتخاب کنيد ،اگر چاپگر نداريد مطمئن شويد
که گزينه فاکس انتخاب شده باشد  در قدم آخر بعد از کليک روي فاکس در محيط ورد بايد شماره تلفن گيرنده فاکس را با درج پيش شماره شهر وارد نماييد و توصيه مي گردد گزينه پيش نمايش متني که ميخواهيد فاکس کنيد را حتما ببينيد .

بعد از ارسال هر فاکس یک نمونه از آن با پسوند tif در فولدری که از ابتدا  در نظر گرفته  اید  ذخیره خواهد شد. بااين روش ساده وبسيار کم هزينه مي توانيد تعداد بسيار زيادي فاکس با کيفيت عالي دريافت و يا ارسال نماييد در صورت نياز به راهنمايي تماس بگيريد .

.....................................

 

 

روش حذف ویروس بوت و اتوران boot.exe      autorun.inf

روش اول : ابتدا كليد هاي  CTRL+ALT+DELETE رو با هم بزنید  بعد از باز شدن TaskManeger  سربرگ Processes  رو انتخاب كنید

بعد بر حسب نام مرتب كنید . اگه نام كاربر ويندوز شما مثلا roz هست  تمامي perocess هايي كه جلوشون roz نوشته رو به جز Explorer.exe و Taskmge.exe رو End Proceess كنید و از منوي Tools  گزينه آخر Folder Option  رو انتخاب كنید

بعد My Computer  رو باز كنید   سپس گزينه show all file and folder   رو فعال و 2 تا تيك زيريش رو بر دارید  بد رو هر درايو كليك راست كنید . open بزنید  . و فايل Autorun.exe و ...Ntd  رو پاك كنید مواضب باشید اجرا نكنيد . نكته : تو درايو  ‍C   فقط  Autorun.exe  رو پاك كنید  بعد Start  رو بزنید  run  توش بنويسید  msconfig  و enter كنید تو سربرگ startup  گزينه disable all  رو بزنید بد restrat windows

------- ----------

روش دوم : این ویروس که boot.exe نام دارد و خودش را به autorun.inf می چسباند مخرب است بایوس مادربرد را تغییر می دهد-تاریخ سیستم را به ۲۰۰۶ بر می گرداند-شکل ساعت را حدودی تغییر می دهد- درایو ها با تاخیر باز می شوند و وقتی که باز شدند قسمت سرچ آن فعال است.

یک راه ممکن برای از بین بردن این ویروس این است که ابتدا Trojan Remover ۶.۷ را دانلود کنید سپس ویروس کشی کنید ویروس ها را پیدا می کند شما گزینه سوم رینیم rename را بزنید تا آنرا غیر فعال و تغییر اسم بدهد سپس با نرو داخل درایوها بشوید و ویروس ها را دستی دلیت کنید سپس ریستارت کنید تا از شر آن راحت شوید. تا از شر ویروس راحت نشدید هیچوقت درایوهایتان را باز نکنید.

سوم :البته اگر ویروس یاب نود 32  را نصب کرده و آپدیت نمایید قادر است ویروس بوت را حذف کند این ویروس یاب حدود 30 مگابایت حجم دارد و به نام ESET Smart Security3.0.566 32bit مشهور است برای آپدیت آن نیاز به شماره سریال دارید که جدیدترین آن را می توانید در این سایت پیداکنید و بروز رسانی نمایید :   www.nod321.com   اینجا تعدادی از شماره سریال ها برای آپدیت نود32 را گذاشته ایم که تا این لحظه عمل کرده است لطفا پایین این صفحه را ملاحظه فرمایید .

 

000000000000000000000000

 

چگونه ویروس سالدوست (حرف) و اتوران را از کامپیوتر و فلاش خود ، حذف کنیم ؟

 

این ویروس اغلب اعمال زیر را انجام می دهد:

 
یک نوار زرد رنگ در بالای صفحه رایانه و همراه با جملات فارسی به رنگ قرمز نمایش داده میشود. جملاتی که بیشتر توسط این ویروس نمایش می یابد شعارها و جملاتی بر علیه باورها و ارزشهای جامعه میباشد.

یک فایل HTM با نام Important یا Harf یا نامهایی دیگر بر روی Desktop کامپیوتر شما ظاهر می شود که در آن نیز جملاتی برعلیه ارزشها نوشته شده است .
این ویروس گزینه Folder Options کامپیوتر شما را غیر فعال میکند.
همچنین این ویروس دو فایل مخفی و سیستمی به نامهای Autorun.exe یا autoply.exe و Autorun.inf را در کلیه درایوهای هارد ایجاد می کند و موجب می شود که با دابل کلیک کردن روی درایوها ، فایل اجرایی اتوران اجرا شده و درایو مورد نظر در پنجره ای دیگر باز شود و یا در نسخه هایی اصلا درایو باز نشود . تنها راه بازکردن درایوها نوشتن نام درایو به همراه دونقطه (در پنجره RUN میباشد.

00000000000000

 

 

چگونه ویروس سالدوست (حرف) و اتوران را از کامپیوتر و فلاش خود ، حذف کنیم ؟

 

روش حذف ویروس حرف harf   از سیستم

ويروس سالدوست W32/Saldost يکي از ويروسهاي ويروسهاي شايع ايراني مي باشد که در بهمن 1386 همزمان با انتخابات دوره هشتم مجلس در ايران شايع شد و به سرعت هزاران کامپيوتر در ايران را آلوده کرد. از آنجايي که اين ويروس از يک ويروس خارجي کپي برداري و سپس دستکاري شده است، بسياري از نرم افزارهاي امنيتي معروف به سختي قادر به شناسايي آن و يا حذف کامل آن هستند و اخيرا نسخه هاي مشابهي از آن در اينترنت منتشر شده است. اين ويروس در واقع نسخه خاصي از دو ويروس Malas و همچنين Sality ميباشد. البته سالدوست را مي توان بدافزار ناميد.

یکی از نشانه*های اين ویروس به نمايش درآوردن نواری زرد رنگ در بالای صفحه همراه با جملاتی فارسی با رنگ قرمز است

نحوه کار ويروس سالدوست:
این ویروس اغلب اعمال زیر را انجام می دهد :
یک نوار زرد رنگ در بالای صفحه رایانه و همراه با جملات فارسی به رنگ قرمز نمایش داده میشود. جملاتی که بیشتر توسط این ویروس نمایش می یابد شعارها و جملاتی بر علیه باورها و ارزشهای جامعه میباشد.
یک فایل HTM با نام Important یا Harf یا نامهایی دیگر بر روی Desktop کامپیوتر شما ظاهر می شود که در آن نیز جملاتی برعلیه ارزشها نوشته شده است .
این ویروس گزینه Folder Options کامپیوتر شما را غیر فعال میکند.
همچنین این ویروس دو فایل مخفی و سیستمی به نامهای Autorun.exe یا autoply.exe و Autorun.inf را در کلیه درایوهای هارد ایجاد می کند و موجب می شود که با دابل کلیک کردن روی درایوها ، فایل اجرایی اتوران اجرا شده و درایو مورد نظر در پنجره ای دیگر باز شود و یا در نسخه هایی اصلا درایو باز نشود . تنها راه بازکردن درایوها نوشتن نام درایو به همراه دونقطه (در پنجره RUN میباشد.

این بدافزار اینترنتی پس از اجرای فایل ، بر روی سیستم کاربر، ابتدا خودش را بر روی سیستم کپی میکند و سپس با تغییر دادن کلیدهایی در رجیستری باعث بروز مشکلاتی از جمله باز نشدن Folder Option و مخفی نگه داشتن فایلهای مخفی و سیستمی میشود.

روشهای مقابله و حذف :
روشی که در زیر گفته ایم ممکن است در نسخه های مختلف این ویروس مقداری با هم متفاوت باشند اما اصول و پایه کار به همین صورت است و کمی تلاش و خلاقیت شما را نیز طلب می کند .
قبل از هر چیز Task Manager را اجرا کنید ( با زدن کلیدهای Alt , CTRL , Del به صورت همزمان ) و برنامه های مشکوکی مانند Systray.exe و Userinit.exe و Spoolsv.exe و Soundman.exe و Sounmax.exe را با زدن دکمه End Task ببندید .
از آنتی ویروس Nod۳۲ و همچین Kaspersky نیز میتوانید برای شناسایی و حذف این ویروس استفاده کنید . البته بایستی این دو انتی ویروس آپدیت شده باشند و ممکن است ویروس فوق با نامهای Malas یا Sality و یا P۲p.Worm.Generic شناسایی کنند
این ویروس در نسخه های جدید با نام W۳۲/Nahkos توسط آنتی ویروس پاندا شناسایی می شود .
ویروس کش مک آفی(McAfee) این ویروس را با عنوان W۳۲/Bindo.worm می شناسد .
آنتی ویروس سوفوس با نام Troj/Yusufali- A و آنتی*ویروس کوئیک*هیل با نام*های "Win۳۲.Malas.c" و "Win۳۲.Malas.A" و "Trojan.Win۳۲.VB.zu" این ویروس را شناسایی می کند .
اما باز باید به صورت دستی فایلهای Autorun.inf و Autorun.exe موجود در درایوهای آلوده را حذف کنید .
برای حذف این دوفایل می توانید وارد پنجره RUN شده و دستور CMD را بنویسید تا پنجره اجرای دستورات داس نمایان گردد ، سپس در این پنجره دستورات زیر را برای کلیه درایوها انجام دهید .
حذف AUTORUN.INF :
attrib -r -a -h -s Drive:\AUTORUN. INF
del Drive:\AUTORUN. INF
حذف Autorun.exe :
AUTORUN.INF
attrib -r -a -h -s Drive:\autorun. exe
del Drive:\autorun. exe
به جای کلمه Drive نام درایو را قرار دهید مثلا برای درایو C باید بنویسید :

attrib -r -a -h -s C:\AUTORUN.INF
همچنین می توانید فایل زیر را از صفحه دانلود فایل از همین سایت دریافت نموده و اجرا کنید تا به صورت اتوماتیک این فایلها از سیستم حذف شوند.
.
دانلود برنامه حذف اتوپلی و اتوران از درایوها که باعث باز نشدن درایوها می شود Download Link
AutoPaly.exe Remover
دانلود برنامه حذف اتوران اجرایی و اتوران از درایوها که باعث باز نشدن درایوها می شود Autorun.exe
رفع عیوب رجیستری که توسط ویروس ایرانی سالدوست ایجاد شده ، بازگرداندن فولدر آپشن Saldost Registry Repair
برای برگرداندن فولدرآپشنز به پنجره Run رفته و دستور Regedit را نوشته و اجرا کنید تا وارد نرم افزار ویرایش رجیستری ویندوز شوید .
حال از منوی Edit گزینه Find را انتخاب کنید و عبارت NoFolderOption را نوشته تا این عبارت در رجیستری جستجو شود . هر بار که این عبارت را یافتید بایستی روی آن دابل کلیک کرده و مقدار ارزش آن را از ۱ به صفر تغییر دهید . (نمایش فولدر آپشنز پس از این عمل درصورت راه اندازی مجدد سیستم صورت میگیرد ).
درصورتیکه Taskmanager و یا Regedit نیز غیر فعال شده اند به مقاله " فعال کردن رجیستری که توسط ویروس غیر فعال شده است " و همچنین " فعال کردن تسک منیجر که توسط ویروس غیر فعال شده است " مراجعه کنید.
نکته : برای فعال کردن حالت نمایش کلیه فایلهای سیستمی و مخفی وارد MyComputer شده و سپس به منوهای زیر بروید :
Tools=>FolderOptions=>View
سپس گزینه Show Hidden Files And Filders را فعال کنید .
همچنین گزینه Hide protected operating system files را غیرفعال نمایید .
توجه کنید که درایوها را با دابل کلیک باز نکنید و فقط با روش گفته شده در بالا (استفاده از RUN و تایپ نام درایو به همراه : ) درایوها را باز کنید .
به درایوی که ویندوز در آن نصب شده بروید و در مسیر Program files پوشه XpCode را حذف کنید .
به درایوی که ویندوز در آن نصب شده بروید و وارد پوشه Documents and Settings شده و درآنجا وارد پوشه ای که به نام کاربر فعلی میباشد شده و سپس در پوشه Local Settings فایل Startup.exe را حذف کنید . توجه کنید که Local Settings نیز پوشه ای مخفی و سیستمی است
در همین پوشه وارد پوشه Temp شده و کلیه فایلهای موجود در آن (خصوصا Systray.exe) را حذف کنید .
در پنجره Run عبارت MsConfig را نوشته و در بخش Startup کلیه گزینه ها را از حالت انتخاب خارج کنید  هیچکدام تیکدار نباشند.
از پوشه Startup ( واقع در C:\Documents and Settings\ user\Start Menu\Programs\ Startup ) برنامه هایی که کلمه Update را دارند حذف کنید . ( مانند Office Update ویا Adobe Update )
حال سیستم را ری استارت کنید .
پس از راه اندازی مجدد سیستم ، یکبار کل سیستم را با آنتی ویروس بروز شده اسکن کنید و درصورت رفع مشکل باز در پنجره Run عبارت MsConfig را نوشته و در بخش Startup گزینه هایی را که غیرفعال کرده بودید را به حالت قبل درآورید .
نکته : در یکی از نسخه های این ویروس در بخش Startup فایلی به نام Soundman.exe یا SoundMax.exe نیز وجود دارد که باید غیر فعال شود و این فایل نیز از مسیر \Sound Utility\Soundmax. exe حذف گردد.
همچنین از طریق رجیستری در مسیر
HKLM\SOFTWARE\ Microsoft\ Windows\CurrentV ersion\Run\ SoundMax
باید Soundmax یا Soundman.exe را حذف کنید .

 

00000000000000000000

 

 

روش حذف ویروس بوت و اتوران boot.exe      autorun.inf

روش اول : ابتدا كليد هاي  CTRL+ALT+DELETE رو با هم بزنید  بعد از باز شدن TaskManeger  سربرگ Processes  رو انتخاب كنید

بعد بر حسب نام مرتب كنید . اگه نام كاربر ويندوز شما مثلا roz هست  تمامي perocess هايي كه جلوشون roz نوشته رو به جز Explorer.exe و Taskmge.exe رو End Proceess كنید و از منوي Tools  گزينه آخر Folder Option  رو انتخاب كنید

بعد My Computer  رو باز كنید   سپس گزينه show all file and folder   رو فعال و 2 تا تيك زيريش رو بر دارید  بد رو هر درايو كليك راست كنید . open بزنید  . و فايل Autorun.exe و ...Ntd  رو پاك كنید مواضب باشید اجرا نكنيد . نكته : تو درايو  ‍C   فقط  Autorun.exe  رو پاك كنید  بعد Start  رو بزنید  run  توش بنويسید  msconfig  و enter كنید تو سربرگ startup  گزينه disable all  رو بزنید بد restrat windows

------- ----------

روش دوم : این ویروس که boot.exe نام دارد و خودش را به autorun.inf می چسباند مخرب است بایوس مادربرد را تغییر می دهد-تاریخ سیستم را به ۲۰۰۶ بر می گرداند-شکل ساعت را حدودی تغییر می دهد- درایو ها با تاخیر باز می شوند و وقتی که باز شدند قسمت سرچ آن فعال است. www.zibaweb.com

یک راه ممکن برای از بین بردن این ویروس این است که ابتدا Trojan Remover ۶.۷ را دانلود کنید سپس ویروس کشی کنید ویروس ها را پیدا می کند شما گزینه سوم رینیم rename را بزنید تا آنرا غیر فعال و تغییر اسم بدهد سپس با نرو داخل درایوها بشوید و ویروس ها را دستی دلیت کنید سپس ریستارت کنید تا از شر آن راحت شوید. تا از شر ویروس راحت نشدید هیچوقت درایوهایتان را باز نکنید.

سوم :البته اگر ویروس یاب نود 32  را نصب کرده و آپدیت نمایید قادر است ویروس بوت را حذف کند این ویروس یاب حدود 30 مگابایت حجم دارد و به نام ESET Smart Security3.0.566 32bit مشهور است برای آپدیت آن نیاز به شماره سریال دارید که جدیدترین آن را می توانید در این سایت پیداکنید و بروز رسانی نمایید :   www.nod321.com

------ ----------

 

 

***************************